Resort Dymník se nachází pod vrcholem stejnojmenné hory Dymník (516 m n. m.).
Jsou zde ideální podmínky pro turistické výlety, houbaření, projížďky na kolech. Při krátké procházce objevíte i další sportovní vyžití (tenisové kurty, plážový volejbal, bowling, krytý bazén a koupaliště). 
Okolí rovněž nabízí aktivní vyžití během zimy. Je zde vhodný terén pro běh na lyžích a nedaleko se nachází lyžařský areál Jedlová
 

Rozhledna Dymník

V těsné blízkosti našeho resortu se nachází vrchol Dymník (516 m n. m.), na kterém od roku 1896 stojí rozhledna „Augustova věž“.

Vzdálenost od hotelu
• pěšky cca 5 min

Více informací

Fotbalgolf Dymník

Součástí areálu na Dymníku je také Fotbal Park Dymník, který nabízí dvě 18jamková hřiště pro fotbalgolf. Fotbalgolf je kombinací populárních sportů fotbalu a golfu, vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí, přes dospělé, až po seniory.

Více informací

Loreta v Rumburk

Loreta Rumburk je barokním klenotem severních Čech, spojeným se jménem vynikajícího architekta Johanna Lucase Hildebrandta a sochaře Franze Bienera. Celoročně přístupná kulturní památka nabízí rodinám s dětmi netradiční prohlídky, výstavy a koncerty.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 5 min

Více informací

Národní park České Švýcarsko

Přestože je NP České Švýcarsko nejmladším parkem v České republice, těší se velké popularitě. Tyto mohutné skalní věže, brány, stěny, rokle, města a bludiště vznikly v důsledku erozí křídových mořských sedimentů, které byly vyzdviženy na povrch v období čtvrtohor v důsledku alpinského vrásnění.

Vzdálenost od hotelu
• autem do nejbližsí vesnice 15 min
• na kole 30 min

Více informací

Pravčická brána

Národní přírodní památka Pravčická brána (německy Prebischtor) je skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích křídového stáří. Nachází se na území Národního parku České Švýcarsko. S rozpětím 26,5 metrů a výškou 16 metrů se jedná o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst a zároveň symbolem Národního parku České Švýcarsko, pod jehož správu patří.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 40 min
• na kole cca 1,5 hod.

Více informací

Kyjovské údolí

Kyjovské údolí se nachází v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice. Ve zdejší krajině nenajdete žádné velikány a rekordní útvary, ale romantickou přírodu s roklemi, skalními stěnami, věžemi a různě tvarovanými útvary z pískovce.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 40 min

Více informací

Bastei

Bastei (305 m n. m.) je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku. Hlavní lákadlo, kamenný most Basteibrücke je prvním turistickým evropským mostem a na délku má 76 metrů a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu). Spojuje mezi sebou Bastei a skalní hrad Neurathen. Vznik mostu se datuje do roku 1851 a jednalo se vůbec o první evropskou stavbu pro turisty a i dnes patří mezi nejznámější turistické atrakce a dominanty Saského Švýcarska a nabízí široké výhledy na údolí řeky Labe a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je i hotel s restaurací.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 1 hod.

Více informací

Šluknovský zámek

Šluknovský zámek ve Šluknově je perlou saské renesance. Zámek nabízí prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Tento okruh je věnován poslednímu majiteli šluknovského panství Ervínu Leopoldovi Nostitz-Rieneckovi. Během prohlídky se prochází jeho apartmánem, kde lze spatřit kancelář, šatnu, ložnici, dětský pokoj i jídelnu. V přízemí zámku sídlí Regionální informační centrum.

Více informací

Bazilika Panny Marie Pomocnice křesťanů

Bazilika Panny Marie ve Filipově je mohutnou novorománskou sakrální stavbou postavenou v místě jediného církví oficiálně potvrzeného mariánského zázraku, který se na území Čech odehrál v 19. století. Jedná se o jedno z nejslavnějších poutních míst v Čechách. Byla postavena v letech 1873 až 1886 v místě filipovského zázraku, který se udál ve 4 hodiny ráno v noci ze 12. ledna na 13. ledna 1866, při němž se uzdravila Magdalena Kadeová.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 10 min
• na kole cca 20 min

Více informací

Tolštejn

Hrad Tolštejn je zřícenina středověkého hradu na severní straně Lužických hor. Z vrcholu, přístupného po železném schodišti, je pěkný výhled do okolí na Lužické hory a do údolí na Jiřetín, Horní a Dolní Podluží a Varnsdorf, za nimiž jsou na obzoru vrchy Šluknovské pahorkatiny a Lužice.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 50 min

Více informací

Křížová hora

Poutní místo na Křížové hoře (563 m) z konce 18. století, prohlášené v roce 1969 za kulturní památku, je neodmyslitelnou dominantou Jiřetína pod Jedlovou. V areálu Křížové hory naleznete 11 zděných kapliček s reliéfními výjevy, kapli Povýšení sv. Kříže (12. a 13. zastavení) a kapli božího hrobu. Prohlídka kaple je možná po předchozí telefonické domluvě.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 50 min

Více informací

Jedlová

Rozhledna na Jedlové hoře (774 m) patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům této oblasti. Na vrcholku je pro vás připraveno příjemné posezení v restauraci, skákací nafukovací hrad pro děti a dolů to můžete sjet na zapůjčených koloběžkách (trasa 5 km z mírného kopce).

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1 hod

Více informací

Štola Jan Evangelista

Štola Jan Evangelista je turisticky zpřístupněný pozůstatek po těžbě stříbrné rudy na severozápadním úbočí Křížové hory u Jiřetína pod Jedlovou. Štola byla založena v roce 1781, a dosahuje délky 460 m, celková délka chodeb je 640 m.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 45 min

Více informací

Oybin

Oybin (česky Ojivín či Ojvín) je lázeňské a výletní městečko na jihovýchodě Saska, v okrese Zhořelec, poblíž hranic s Českou republikou. Městečku dominuje mohutná pískovcová stolová hora s ruinami stejnojmenného hradu a kláštera.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 35 min
• na kole cca 1 hod

Více informací

Panská skála

Čedičové varhany známé hlavně z pohádky o Pyšné princezně. Spatříte zde také malé, avšak nesmírně hluboké jezírko. Místo se nachází v blízkosti silnice na konci Kamenického Šenova směrem na Nový Bor. Celoročně volně přístupné

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1,5 hod

Více informací

Motýlí dům Jonsdorf

Uprostřed tropického světa rostlin, obklopeni palmami, banánovníky a bambusovníky, můžete hodně zblízka zažít tropické motýly v jejich přirozených podmínkách. Atmosféru džungle dodá jezírko s malým vodopádem. Misky s ovocem a karafiáty jsou ideálním místem na pozorování krásně zbarvených a zároveň dobře maskovaných motýlků.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1,5 hod

Více informací

Kontakt
Resort Dymník
Výletní 775
408 01 Rumburk

Restaurace
  info@dymnik.cz
  +420 608 555 106

Hotel
  recepce@dymnik.cz
  +420 773 333 242