Strom života na Dymníku je pozoruhodná stavba tvořená 22 štíhlými obelisky, které společně tvoří hvězdu, a jedním kamanem stojícím opodál. Hvězda je propojena tmavými chodníčky symbolizujícími sílu vzduchu a červenými chodníčky, které vyjadřují sílu ohně. Strom života mimo jiné naznačuje, že člověk stojí na pomezí mezi nebem a zemí.
Podívejte se na krásně zpracovanou reportáž o našem Stromu života v pořadu Toulavá kamera

Slovy autora Mirko Bernase pro ty, kteří se o Strom života zajímají více: 
"Kamenné dílo na Dymníku nevzniklo jako samoúčelná estetická hříčka. Je vytvořeno na základě přesných úvah a výpočtů.
Proporce a symboliku stromu života lze dohledat v architektonických, písemných i náboženských památkách napříč věky a kulturami. Na Dymníku se však Strom života poprvé objevuje v úplné geometrické čistotě.
Dymnický labyrint Stromu života je vlastně přírodním chrámem, prvním vybudovaným ve třetím tisíciletí. Pro jeho umístění nebylo nalezeno geomaticky vhodnější místo. Proč se symbolický obraz Stromu života – slibovaný v samotném závěru Písma sv. jako odměna spravedlivým – zhmotnil právě zde, v pohraniční oblasti zmítané etnickými pohromami? Lužičtí Srbové, Germáni, Slované... Dotykové místo katolicismu s protestantismem... Sudety: vyhnání, zmařené naděje a životy... Snad právě pro toto vše je Kouřová hora tím pravým místem, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli se nad sebou.
Strom života komprimovanou formou připomíná to, co nás činí lidskými bytostmi a má tak přispět k vzájemnému pochopení. Strom života je geometricko-symbolickou esencí toho, co nás spojuje s Nebesy.
Strom života je bránou otevřenou všemu dobrému, pro spravedlivé bezpečným místem návratu, ale i mnohem více..."
 
  • Strom života - fotogalerie
Kontakt
Resort Dymník
Výletní 775
408 01 Rumburk

Restaurace
  info@dymnik.cz
  +420 608 555 106

Hotel
  recepce@dymnik.cz
  +420 773 333 242